Gimnazial Liceal Noutăți Legislative Primar Profesional

Ordinul privind implementarea catalogului electronic în școlile pilot a apărut în Monitorul Oficial

Ordinul Ministerului Educației nr. 5601/ 22 august 2023 privind implementarea catalogului electronic în școlile pilot a apărut în Monitorul Oficial.

Potrivit noului ordin, prin derogare de la prevederile art.106 alin (2) și art 109 alin (2) dinregulamentul-cadru de organizare și funcționare a unităților de învățământ preuniversitar aprobat prin OME 4813/2022, cu modificările și completările ulterioare, în unitățile de învățământ prevăzute la art.1 situația școlară, inclusive rezultatele evaluării, se consemnează doar în catalogul electronic.

Unitățile de învățământ din rețeaua de unități-pilot au obligația de a respecta toate prevederile aprobate prin OME nr.3896/2023 privind Standardele tehnice minime necesare pentru utilizarea catalogului electronic în școlile-pilot.

Pentru mai multe detalii, puteți accesa ordinul de mai jos și lista unităților pilot unde se va folosi catalogul electronic.

Ordin catalog electronic

Anexa ordin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *