Primar

Metodologia de înscriere a copiilor în învățământul primar a fost publicată în Monitorul Oficial

Ordinul ministrului educației privind aprobarea metodologiei de înscriere a copiilor în învățământul primar și a calendarului înscrierii în învățământul primar pentru anul școlar 2022- 2023 a fost publicat în Monitorul Oficial.

Potrivit calendarului, pe 28 martie inspectoratele școlare vor afișa circumscripțiile școlare și planul de școlarizare propus, respectiv numărul de clase pregătitoare alocate, la fiecare unitate de învățământ.

Pentru mai multe detalii, accesați urmatorul link:

OME privind aprobarea metodologiei de inscriere a copiilor in invatamantul primar si calendarul inscrierii 2022- 2023

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *