Articole de specialitate Resurse Umane

Concurs directori/directori adjuncți – Ministerul Educației a aprobat Procedura operațională pentru desfășurarea probei de interviu

În conformitate cu dispozițiile art. 18 din Metodologia privind organizarea şi desfăşurarea concursului pentru ocuparea funcţiilor de director şi director adjunct din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat (aprobată prin O.M.E. nr. 4597/2021, cu modificările și completările ulterioare), Ministerul Educației a aprobat  Procedura operațională privind organizarea, desfășurarea și evaluarea probei de interviu din cadrul concursului pentru ocuparea funcțiilor vacante de director şi director adjunct din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat (nr. 34362/25.10.2021).

De aplicarea şi respectarea procedurii răspunde Comisia de evaluare a probei de interviu (constituită pentru fiecare unitate de învăţământ).

Pentru mai multe detalii, accesați link-ul de mai jos.

Procedura.34362-2021 – org+desf+evaluare.proba.interviu.concurs.directori

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *