Gimnazial Primar

A doua lecție din proiectul ”Educație la înălțime”, transmisă din cătunul unde se află cea mai mică școală din România VIDEO

Proiectul ”Educație la înălțime” continuă, joi, cu a doua lecție live, ce va fi transmisă din Maramureș, cătunul Cornățea, unde se află cea mai mică școală din România. Lecția, care include filmări cu drona, va fi realizată de învățătoarea Ioana Hochia și va fi transmisă pe canalul de YouTube Aspire Teachers.

Lecția va începe la ora 11.00 și va include prezentări, activități interactive, zboruri cu drona și jocuri demonstrative. Tema: inegalități sociale și cum sărăcia ține în loc accesul la educație al copiilor, informează Aspire Teachers.

Mai multe, pe sparknews.ro. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *