Fără categorie Gimnazial Liceal Preșcolar Primar

Rata de incidență în funcție de care se deschid de mâine școlile

Ministerul Educației a publicat astăzi, 4 mai a.c. rata de incidență pe localități comunicată de CNCCI (Centrul Național de Conducere și Coordonare a Intervenției).

Ministrul educației, Sorin Cîmpeanu, a declarat la Antena 3 că în 1.800 de localități, în care rata de infectare este sub 1 la mie, elevii vor merge la școală de miercuri, 5 mai, cu prezență fizică, iar elevii din 1400 de localități, unde rata de infectare este încă peste 1 la mie, din clasele a V-a, a VI-a, a VII-a, a IX-a, a X-a și a XI-a, vor începe școala în sistem online.

 

Lista privind incidența poate fi descărcată de aici.

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *