Fără categorie Gimnazial Liceal Preșcolar Primar

Rata de incidență în funcție de care se deschid de mâine școlile

Ministerul Educației a publicat astăzi, 4 mai a.c. rata de incidență pe localități comunicată de CNCCI (Centrul Național de Conducere și Coordonare a Intervenției).

Ministrul educației, Sorin Cîmpeanu, a declarat la Antena 3 că în 1.800 de localități, în care rata de infectare este sub 1 la mie, elevii vor merge la școală de miercuri, 5 mai, cu prezență fizică, iar elevii din 1400 de localități, unde rata de infectare este încă peste 1 la mie, din clasele a V-a, a VI-a, a VII-a, a IX-a, a X-a și a XI-a, vor începe școala în sistem online.

 

Lista privind incidența poate fi descărcată de aici.

 

 

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *