Fără categorie Gimnazial Liceal Primar Resurse Umane

Erasmus+: Ghiduri de scriere a proiectelor de mobilitate de scurtă durată

Agenția Națională pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale (ANPCDEFP) a adăugat pe site-ul propriu un Ghid de scriere a unui proiect de mobilitate de scurtă durată, pentru toți cei interesați.

Îndrumarul realizat de specialiștii ANPCDEFP este realizat în așa fel încât fiecare profesor să poată să scrie un astfel de proiect.

Pentru mai multe detalii, accesați ghidul aici.

De asemenea, ANPCDEFP a relizat și un ghid special pentru Proiecte de mobilitate de scurtă durată în domeniul formare profesională sau vocațională VET care poate fi accesat aici.

Agenția Națională pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale (ANPCDEFP) a lansat la începutul lunii aprilie Apelul Național la Propuneri de Proiect 2021. Pentru acest an, bugetul României pentru programul Erasmus+, acţiuni descentralizate, este de 89 144 170 Euro, despre care Revista Școala românească a scris aici.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *