Resurse Umane

Ce se va întâmpla după examenul național scris pentru directori? Cei „admiși” vor putea să candideze în orice școală, iar o comisie locală formată din reprezentanți ai profesorilor și părinților va alege directorul „dorit”, susține Szekely

După examenul național pentru directori de școli, anunțat de ministrul Educației pentru începutul lunii iulie, ar putea avea loc o etapă a două în care cei „admiși” peste pragul stabilit de regulament să poată candida pentru postul de director în orice școală, potrivit declarațiilor făcute de secretarul de stat în Ministerul Educației, Radu Szekely, la conferința SuperTeach „Revoluția mentalității în educație – Management educațional”.

Mai multe, pe edupedu.ro.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *