Liceal

Clubul părinților, creat de o profesoară într-un liceu din Timișoara: ”Dacă părinții au sprijinit școala întotdeauna, trebuie să facem și noi ceva pentru ei”

”Clubul părinților” este un proiect pe care Codruța Chercotă, profesoară de română, l-a inițiat în acest an școlar la Liceul Teoretic „Grigore Moisil” din Timişoara, cu ajutorul Asociației de Părinți. O dată pe lună, părinții se întâlnesc online cu specialiști și discută lucruri care țin de educația copiilor și de relația cu școala. Întotdeauna, temele alese vin de sfera de preocupări ale părinților, de la disciplinarea pozitivă a copilului și până la starea de bine în familie și la școală.

Mai multe, pe sparknews.ro .

Sursa foto: facebook.com/ Facultatea de Sociologie și Psihologie – UVT

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *