Gimnazial

SPARKNEWS.RO – Olimpiada de Bunătate. O întâmplare de la școală cu „oameni mari în trupuri de copii”, relatată de învățătoarea Oana Bogdana Bucșa

La începutul lunii martie debuta ”Olimpiada de Bunătate”, o invitație adresată de învățătoarea Geanina Spiriduș tuturor celor care doresc să povestească despre ”binele” întâlnit în fiecare zi, despre oamenii buni și lucrurile pozitive din jur. Oana Bogdana Bucșa, învățătoare la Școala „Mihai Viteazu” din Șelimbăr, a răspuns provocării și a relatat o întâmplare de la școală „cu <oameni mari> în trupuri de copii”.

„Vineri, ora de arte pe final, clasa a II-a, se aude că un pahar de pictură, fără capac, se izbește de podea. Aceluiași băiețel, puțin stângaci, cu un bun simț ieșit din comun, i se răstoarnă paharul cu apă murdară pe parchet.

Mai mult pe sparknews.ro 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *