Gimnazial Liceal Preșcolar Primar Profesional

Vacanța de vară trebuie să fie mai scurtă, susține Ministrul Educației, care anunță că „începând din toamna anului 2022 vom face tot posibilul, vom prezenta argumente astfel încât ele să fie acceptate de părinți, de profesori, de decidenți”, pentru un an școlar cu mai multe săptămâni de cursuri

„Începând din toamna anului 2022 vom face tot posibilul, vom prezenta argumente astfel încât ele să fie acceptate de părinți, de profesori, de decidenți, pentru că noi avem nevoie de o perioadă mai mare de cursuri”, a declarat ministrul Educației la Digi24. Sorin Cîmpeanu a repetat faptul că România are unul dintre cele mai scurte durate a cursurilor dintr-un an școlar și că vrea o durată mai lungă a acestora.

Mai multe, pe edupedu.ro.

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *