Gimnazial Liceal Primar Profesional Resurse Umane

Ordinul și Metodologia privind acordarea gradației de merit au apărut în Monitorul Oficial/ Graficul desfăşurării concursului pentru acordarea gradaţiilor de merit – sesiunea 2021

Prin acest act normativ se aprobă Metodologia şi criteriile privind acordarea gradaţiei de merit personalului didactic din învăţământul preuniversitar de stat în sesiunea 2021, prevăzute în anexa care face parte integrantă din prezentul ordin.  La data intrării în vigoare a prezentului ordin se abrogă Ordinul ministrului educaţiei și cercetării nr. 3307/2020 pentru aprobarea Metodologiei şi criteriilor privind acordarea gradaţiei de merit personalului didactic din învăţământul preuniversitar de stat în sesiunea 2020, publicat în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 158 din 27 februarie 2020.

Ordin privind acordarea gradatiei de merit 2021 poate fi descărcat de aici.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *