Gimnazial Primar

Elevii vor face ore „la înălțime”. Un proiect în care lecțiile sunt filmate cu drona și transmise live în sălile de clasă, lansat la nivel național VIDEO

Elevii de gimnaziu și din clasele primare vor putea urmări live din clasă lecții filmate cu drona. Acest lucru este posibil în cadrul proiectului „Educație la înălțime” care a fost lansat miercuri și care va cuprinde opt lecții realizate de profesori sau învățători. Prima lecție va fi transmisă pe 6 mai, iar școlile sunt așteptate să se înscrie pentru a le da posibilitatea elevilor să participe la aceste ore. Profesoarele Irina Constantinescu, Cristina Dudan și Adriana Bălaj au realizat astfel de lecții la înălțime și au povestit din experiența lor.

Mai multe, pe sparknews.ro

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *