Gimnazial Primar

Fundația EMag vrea să finanțeze centre de tip after-school pentru copiii care nu primesc sprijin de acasă

Fundația EMag caută echipe de cadre didactice din mediul rural care intenționează să implementeze în școala lor centre de tip after-school „Nouă ne pasă“ unde copiii să beneficieze de ore de educație remedială la limba și literatura română și la matematică. Activitățile se vor desfășura în școală, înainte și/sau după orele de curs. Pentru a încuraja participarea elevilor la activitățile centrelor fundație le oferă o masă caldă în fiecare zi.

Cei interesați pot aplica până la 23 aprilie 2021.

Ghidul solicitantului poate fi descărcat de aici.

Pentru mai multe informații, accesați următorul link: https://nouanepasa.ro/aplicatii/.

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *