Fără categorie

Conferința online – Educația digitală asimptomatică, marți, 23 martie de la 15:00: Sorin Cîmpeanu, Ligia Deca, Mircea Miclea și Daniel David, despre soarta digitalizării educației

Eucația digitală va intra din septembrie în orarul elevilor, la fiecare disciplină, ca parte a noii școli „clasice” sau va dispărea în era post-COVID? Punem tabletele în dulap sau pe catedră? Ce facem cu experiența de până acum? Marți, 23 martie, de la ora 15:00, vom afla de la ministrul Sorin Cîmpeanu și de la consilierul prezidențial Ligia Deca soarta digitalizării educației, vom discuta noutățile și tendințele internaționale cu fostul ministru Mircea Miclea, cu președintele Consiliului Rectorilor – Daniel David și cu profesorul Dragoș Iliescu, colaborator OECD, în cadrul conferinței online Educația digitală asimptomatică, organizată de Edupedu.ro și World Vision România.

Mai mult pe edupedu.ro 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *